X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

Tatilcilerin Mola Noktası: Afyon’da Damağınızda Bayram Havası Yaşatacak 10 Yol Üstü Mekan

Adını şehrin göbeğindeki ihtişamlı Karahisar kalesinden alan Afyonkarahisar’ı çoğumuz mermeriyle, lokumuyla, sucuğuyla, şifalı termal sularıyla ve lüks otelleriyle tanırız. Fakat coğrafi konumu itibariyle bu kent Türkiye’nin önemli bölgelerini birbirine bağlayan bir kavşak şeklini almış. Özellikle Türkiye’nin öne çıkan tatil yörelerine Afyon’a uğramadan gitmek mümkün değil diyebiliriz. Bu özelliğini iyi kullanan kent gerek geleneksel tatların bulunduğu gerekse Türkiye’nin en büyük restoran zincirlerinin şubelerinin bulunduğu bir ziyafet kenti haline gelmiş. Lafı çok uzatmadan; İş, tatil ve ne sebeple olursa olsun yolu Afyonkarahisar’dan geçenler için bölgenin en iyi yol üstü mekanlarını sizin için derledik. Şimdiden afiyet olsun :)


İkbal Dinlenme Tesisleri 
Türkiye’nin önemli şehirlerindeki restoranlarıyla adını çokça duysakta İkbal’i İkbal yapan restoranın tam da burası olduğu söylenebilir. 1989’da hizmete açılmış ve bölgenin en uğrak mekanlarından biri haline gelmiş İkbal Tesisleri’nde, meşhur İkbal sucuğuyla harika bir kahvaltı yapabilir, nefis et yemeklerinden tutun Afyon kaymağıyla süslenen leziz şerbetli tatlılara kadar zengin bir menü bulabilirsiniz. Günün her öğününe uygun yemek çeşitleri için durup mola verebileceğiniz İkbal Tesisleri aynı zamanda 100’ün üzerinde outlet mağazasının bulunduğu Afium Outlet Merkezi’yle iç içe konumdadır. ‘Karnımızı doyuralım, bir iki mağaza gezer, bir kahve içer yola koyuluruz’ diyenler için en iyi seçeneklerden biri olacaktır.

Afyon - İzmir Karayolu 9. Km / Afyonkarahisar – 0(850) 303 19 22 


Kolaylı Dinlenme Tesisleri
Özellikle yaz aylarında günde yüzlerce otobüsün mola verdiği Kolaylı Tesisleri, aracıyla yolculuk yapanlar için de en iyiler arasında diyebiliriz. Kebapçı Yavuz İskenderoğlu, Orhan Köfte gibi ünlü lezzet markalarını tesisinde barındıran Kolaylı’da tam bir lezzet festivali yaşayabilirsiniz. Meşhur Cumhuriyet Sucuklarının hem ızgara hem döner halini deneyebilir, lezzetli sulu yemekler için tesis restoranını tercih edebilirsiniz. Molanın sonuna doğru Kolaylı’nın kendi markası Cafe de Graff’da hızlıca bir tatlı/kahve yapıp molanızı tamamlayabilirsiniz. Tadı damağınızda kalacak bir mola için Kolaylı, en iyi tercihlerden biri olacaktır.

Afyon - İzmir Karayolu 9. Km / Afyonkarahisar – 0(272) 252 55 55


Özdilek Avm Restaurant
Bölgenin en köklü merkezlerinden biri olan Özdilek AVM, alışveriş için en iyi noktalardan biri olmasının yanısıra restoranıyla da ünlü bir merkez halini almış. Tatil alışverişi için mola verebileceğiniz Avm’nin açık ve kapalı alanda bulunan kafesinde soğuk bir limonata tüm yorgunluğunuzu alabilecek türden olacaktır. Zengin kahvaltı hizmetinin yanı sıra, sulu yemekleri, ızgara çeşitleri, fast food seçenekleri, lezzetli tatlıları ile eksiksiz bir menüye sahip olan Özdilek Restaurant, mola için gözde mekanlardan bir tanesi. Söylemeden geçmeyelim, hafif bir öğle yemeği için Özdilek’in meşhur su böreği en lezzetli tercih olacaktır.

Afyonkarahisar - Antalya Yolu 9. Km. – 0(272) 252 54 00 


Müstakbel Kebap & Steakhouse
‘Mola içinde olsa damak tadımdan asla ödün vermem, şöyle kaliteli bir restorana gidelim’ diyenler için en doğru tercihlerden biri olacak Müstakbel Kebap, Afium Outlet Merkezi’nde konumlandırılmış. Geleneksel kebapçılıktan bir adım öne çıkmış Müstakbel’in, özellikle beyti sarması ve fıstıklı kebabı tavsiyelerimiz arasında. Müstakbel’in zengin menüsü bir tarafa, dilerseniz kebap dilerseniz steakhouse mutfağından tercihinizi yapın ancak Müstakbel’in meşhur ballı kaymaklı kabak tatlısının tadına bakmadan asla yola çıkmayın.

Afyon - İzmir Karayolu 9.Km AFİUM Outlet / Afyonkarahisar – 0(272) 252 52 57


Altınay Lokum & Cumhuriyet Sucuk Evi
Siz hiç altın madalyalı lokum yediniz mi? 200 yıllık tarihiyle Türkiye’de lokumun icadedeni Altınay Lokum ve yine Türkiye’nin önde gelen sucuk markası Cumhuriyet Sucukları beraberliğiyle süper bir tesis doğmuş. Anadolu’yu Ege’ye ve Akdeniz’e bağlayan Ankara-Afyon karayolu üzerinde mola için en ideal nokta diyebiliriz. Tesise girer girmez burnunuza gelen kışkırtıcı sucuk döner kokusunu aldıktan sonra hemen oturup sipariş vermek isteyeceksiniz. Fıstıklı, cevizli, kaymaklı başta olmak üzere yüzlerce çeşit lokumun ve şekerin bulunduğu vitrinden siz hangisini alacağınıza karar veremezken güler yüzlü personeli hemen size bir tadımlık uzatacak damağınızda bayram yaşatacaktır. Ek olarak bu lezzetli tesise ne için uğrarsanız uğrayın ama Altınay’ın kaymak şekerinden bir paket yolluk yaptırmayı unutmayın :)

İzmir - Ankara Çevreyolu 4. Km. / Afyonkarahisar – 0(272) 223 44 05


Mado (Afium)
Burası bildiğiniz Mado’lardan değil. Açık havada, havuz kenarında serin serin harika bir yer, molanızın son durağı olabilir. Afium’un tam ortasında konumlanan mekan, avm içinde şöyle bir tur attıktan sonra buz gibi limonatanızı yudumlayıp, meşhur Maraş dondurmasıyla serinleyebileceğiniz, nefeslenebileceğiniz bir mekan. Mado’nun zengin menüsünden bahsetmeye gerek yok, bilen bilir. Sabah, öğle, akşam her vakit için yemeğinizi, tatlınızı bu havadar mekanda yiyebilirsiniz. Kısaca Mado tatilciler için en ideal duraklardan biri.

Afyon - İzmir Karayolu 9.Km AFİUM Outlet / Afyonkarahisar – 0(272) 252 53 79


Çiçek Izgara (Afium)
50 yıllık tarihiyle Bursa’nın meşhur ızgaracısı Çiçek Izgara Afium’un yol üstündeki mekanlarının en başında yer alıyor. Açık ve kapalı alanda hizmet veren mekanın otantik dekorasyonu sizi farklı bir havaya sokuyor diyebiliriz. Izgara çeşitlerinin yanı sıra özellikle tavsiye ettiğimiz pideli köftesini mutlaka denemelisiniz. Ayrıca çayınızın yanında dondurmalı irmik tatlısı nefis bir tercih olacaktır. Öğle ve akşam yemekleri için tercih edebileceğiniz Çiçek Izgara tatil yolculuğunda kısa bir mola için uygun bir yer.

Afyon - İzmir Karayolu 9.Km AFİUM Outlet / Afyonkarahisar – 0(272) 217 44 44


Köfteci Ramiz (Afium)
Akhisar’ın meşhur ve tarihi köftecisi, Köfteci Ramiz tatil yolculuğunun değişmez yemek mekanlarından biri haline gelmiş durumda. Afium’un tam girişinde, yemeğinizi yedikten sonra biraz dinlenip hiç kalabalığa karışmadan tekrar yola dönebileceğiniz ideal bir mekan. Nefis köfte ve ızgaraları bir yana bizim Köfteci Ramiz’in en sevdiğimiz özelliği bol çeşitli bir salata barı olması, insana salata yemeği hatırlatıyor. Ayrıca öne çıkan lezzetlerinden bir tanesi de soslu tavuğu, mutlaka deneyin.

Afyon - İzmir Karayolu 9.Km AFİUM Outlet / Afyonkarahisar – 0(272) 252 59 59


Dünya Köfte
Hep tatil dedik biraz da iş konuşalım :) Dünyaca ünlü mermeriyle nam kazanmış Afyon-İsçehisar ilçesi özellikle yabancı uyruklu iş adamlarının uğrak noktası haline gelmiş. Yılda milyonlarca dolar ihracat yapılan bu konum, haliyle yoğun bir yolculuk güzergahına dönüşmüş. Ankara’nın Ege ve Akdeniz’e açılan bu önemli karayolunda bizi kocaman bir restoran karşılıyor. Hem iş hem tatil için güzergahtaki önemli yemek noktalarından biri haline gelmiş Dünya Köfte geniş, ferah ve şık tasarımıyla önemli iş yemeklerinin yendiği bir restoran görüntüsü verse de tatilciler içinde güzergahtaki en ideal mekan diyebiliriz.

Afyon - Ankara Karayolu 21. Km / İscehisar, Afyonkarahisar – 0(272) 341 27 19 


Kadaifçioğlu Restaurant
Uzun tatil yolculuklarınızda rahat rahat bir akşam yemeği yiyelim diyebileceğiniz harika bir restoran Kadaifçioğlu. Afyon-İzmir karayolunda lüks otellerin bulunduğu konumda, yeşile doyabileceğiniz nefis bir bahçesi, birbirinden uzak rahatça yemek yiyebileceğiniz masaları, gürültüsüz, inceden Türk sanat müziği esintilerinin geldiği tam bir keyif mekanı. Alkollü ve alkolsüz menüsüyle hizmet veren restoranın zengin bir menüsü var. Balık ve et ızgaralarının yanı sıra lezzetli Afyon döneri de tavsiyelerimiz arasında. Fakat ne sipariş verirseniz verin ortaya mutlaka Kadaifçioğlu’nun ünlü ciğer tavasını söyleyin, pişman olmayacaksınız :)

Afyon – İzmir Karayolu 5. Km. / Afyonkarahisar – 0(272) 246  29 29


*Derlemedeki liste, bir sıralama belirtmez. 

Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11