X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

Sahura Kadar Vakit Geçirebileceğiniz Eğlenceli Mekanlar

Sıcak yaz günleri, tutulan oruçların uzun süreli oluşu ve gündüz oruçtan dolayı bir yerlere gitmeye takati olmayanlar için sahura kadar açık olan inanılmaz keyifli mekanlar derledik. İftarı yapar yapmaz kendinizi sokaklara atmanızın vakti. Her yer renkli ışıl ışıl. Yaz Ramazan'larının en güzel yanı da bunlar olsa gerek. Üstelik serin yaz akşamlarının tadını kimse evde miskin miskin oturup geçirmek istemez ve bu sunacağımız alternatiflerle de kimse buna mecbur kalmaz umuyoruz :)

Hem iftardan sonraki yürüyüş ve hareketle sağlığınızı da korumuş olacaksınız. Haydi sokaklara...Biraz adrenaline ne dersiniz? İşte sahura kadar açık bir kaç korku evi derlememiz...


Pinhane - Amanvermez Avni Evden Kaçış

Pinhane - Amanvermez Avni Evden Kaçış ile ilgili görsel sonucu


Amanvermez Avni Osmanlı'nın ilk dedektifidir. Sizinle birlikte bir çok gizemi çözmek istiyor. Grup halinde çok keyif alacağınız bu oyunda korkudan ziyade gerilim var. Süre ile bağlantılı olarak zekanızın da hızlı işlemesi gerek. Oyun süresi 1 saat ve en az iki kişi ile oynanıyor. Tam bir aile etkinliği. 15 yaşından küçükler ile ebeveynleriyle birlikte bu oyuna katılabilir. Bakalım payitahttaki güvenliği sağlayabilecek misiniz?


Adres: Billurcu Sok. Ocaklı Han No:5 Daire:3 Taksim
Telefon: 0539 978 50 19
The FeaR1st Evden Kaçış Oyunu

The FeaR1st Evden Kaçış Oyunu ile ilgili görsel sonucuBu korku temalı bir evden kaçış oyunu. Aksiyon ve heyecan isteyenlerin uğrak adresi oluyor kendileri. Grubunuzu ve sizi gerçek bir labirent bekliyor ve bu evde sizden başka yabancılar da var. Aksiyon ve gerilim hat safada ama oyunun zevki de böyle çıkar diyenler bakalım bu evden bir saat içinde kurtulabilecek misiniz?


Adres: Bağdat Cad. Bağlarbaşı Mah. Yusufbey Apt. No:394 Maltepe
Telefon: 0533 455 0330
Çocuklu aileleri ise Mall of İstanbul'da gerçekleşen Ramazan'a özel kuklalı etkinliklerine alalım.


Mall Of İstanbul Ramazan Etkinliği

Mall Of İstanbul Ramazan Etkinliği ile ilgili görsel sonucu


Türkiye'nin en büyük alışveriş merkezi bu yıl da Ramazan'a özel bir çok etkinlik yapmış. Bunlardan bir tanesi de kukla festivali. Burada Hacivat Karagöz gölge oyunları oynanmakta. Yemek katında ise ney, tambur ve kanundan oluşan bir musiki şölenini de barındırıyor. Saat 23.00'a kadar açık, siz değerli misafirlerini beklemekte.


Adres: Süleyman Demirel Bulvarı Başakşehir/İstanbul
Hem oyun oynayıp hem de çayınızı yudumlayabileceğiniz oyun kafelere bakalım bir de...


Kuka Kafe

Kuka Kafe ile ilgili görsel sonucu


Oyun meraklılarının popüler mekanı olan Kuki Kafe özellikle üniversite öğrencilerinin sıklıkla gittiği bir mekan. Genç popülasyonu yüksek e doğal olarak buraya farklı bir enerji katıyorlar. Her Salı düzenlenen bilgi yarışması kendinizi sınamanız ve eğlenmeniz için çok güzel düşünülmüş. Genel kültürüne güvenen buyursun gelsin diyorlar. İlla yarışmaya katılmanız şart değil izleyip yarışanların heyecanına ortak olabilirsiniz. Onlarca kutu oyunu var. Tavladan tutun tabuya kadar. Burada çok eğleneceğiniz kesin.


Adres: Cihannüma, Akmaz Çeşme Sok. Beşiktaş/İstanbul6 Üstü Cafe

6 Üstü Cafe ile ilgili görsel sonucu


Samimi ve rahat bir mekan. Tam anlamıyla oyun kade olmanın hakkını vermiş sayılı yerlerden. 7'den 70'e pek çok ziyaretçisine hitap edecek oyunlarla donatılmış. Çayı, limonatası ve Erol Abi'si ile nam salmış bu güzel mekan aynı zamanda çok nezih. Gönül rahatlığı ile kız arkadaşlarınızla birlike buraya gelip eğlenebilirsiniz.


Adres: Caferağa, Sarraf Ali Sok. Kadıköy/İstanbulNargileci ve çaycıları da unutmadık...


Burj Kafe

Burj Cafe ile ilgili görsel sonucu

Görselliği ile gözlerini kamaştıran nargileleri ve mis gibi çayı ile şahsına münhasır bir mekan. Yaz akşamlarınızın favorisi olmaya aday. Gelen müşteriler son derece elit ve saygılılar. Nezih bir ortam söz konusu. Otururken de mutlaka kızarmış dondurmasını bir tadın derin. Yemeyen bin pişman.


Adres: Fenerbahçe, 34726 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0216 450 0151Ali Baba Nargile

Ali Baba Nargile ile ilgili görsel sonucu


Bir aile işletmesi olan Ali Baba, Tophanede'deki nargilecilerin konum ve standartları itibari ile önde gelenlerindendir. Son derece babacan patronu herkesin büyük sevgi ve saygı duyduğu bir abimiz. Sahura kadar nargile, çay ve kahve masanızdan eksik olmaz. Buranın nargilesi efsanedir hatta nargileyi Türkiye'ye ilk biz getirdik iddiaları da mevcut kendilerinin. Özelliği ise el imalatı ve çok değerli olduğu karşıdan belli olan nadide camdan nargilelere, marpuç kısmının ilginç tasarıma ve tabiki şahane ve pamuk gibi içime sahip olmasıdır.


Adres: Kılıçalipaşa Mah. Salı Pazarı Sıra dükkanlar No:13
Telefon: 0212 244 8220Biraz da festivallerden bahsedelim...


Feshane Ramazan Şenlikleri

Feshane Ramazan Şenlikleri ile ilgili görsel sonucu


İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin her yıl bir ritüel haline dönüştürdüğü, yılların eskitemediği meşhur Feshane etkinliklerinden bahsetmemek olmazdı. 

İstanbul'da Ramazan eğlencesi deyince akla gelen ilk yerlerden. Bu yıl da çok güzel hazırlanmışlar. Şiir dinletilerinden konserlere kadar halkın keyifli vaki geçireceği kocaman sahne kurulmuş. Sema gösterileri, mehteran konserleri, geleneksel gösteri sanatlarından tutun çocuk aktivitelerine kadar geniş bir yelpazede keyifli vakitler vadediyor.


Feshane Ramazan Şenlikleri ile ilgili görsel sonucu


Feshane bahçesindeki etkinlik alanında pamuk şeker, Osmanlı lokumu, şerbet ve tabiki meşhur Osmanlı macunu gibi lezzetleri tadabileceğiniz pek çok seyyar satıcı da yerini almış durumda. Çay, kahve içmek isteyenler için de bahçenin içinde çay bahçeleri mevcut.


Feshane Ramazan Şenlikleri ile ilgili görsel sonucu

Adres: Eski Feshane Cad. Defterdar Durağı Eyüp/İstanbulListelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11