X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

İstanbul'un En Meşhur İşkembecileri


Kış kapıya dayandı. Şöyle güzel, içimizi ısıtacak çorbalara hepimizin ihtiyacı var. Çorbanın kralı da tabiki 'İşkembe'. Tamamen biz Türklere ait olan bu çorba çeşidi bin derde deva niteliğinde...

İşkembe çorbasında bulunan çinko, bağışıklık sistemini güçlendirici bir etki yapar ve hastalıkları uzak tutar. Sirke ve limon eklenmesi lezzet katacağı gibi işkembe çorbasının, bağışıklık sistemini güçlendiren etkisini daha da arttıracaktır. Kış aylarında meydana gelen grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıklara yakalanma riskini düşürür. Bu hastalıklara yakalananların da iyileşme sürecini hızlandırır. İçerisinde yüksek miktarda protein bulunduğu için ufak ve gelişmekte olan çocuklar için faydalıdır. Ayrıca işkembe çorbası içerdiği malzemelerden dolayı bir enerji verici görevi görür. Ayrıca kolesterolü düzenleyici etkisi de bilinmekte. 

Yapılışı genelde çok fazla emek ve uğraş gerektirdiği için bizler de sizin için en lezzetli ve güzel temizlenmiş İstanbul'un en iyi işkembecilerini derledik. Bu yazımızda bol sağlık ve bol sarımsak kokusu var. Buyurunuz...


Tarihi Cumhuriyet İşkembecisi


Tarihi Cumhuriyet İşkembecisi ile ilgili görsel sonucu


Cumhuriyet İşkembe salonu küçük işkembeci gibi dursa da, Nevizade' nin yakınında olmasından dolayı pek bilinen ve pek sevilen bir yerdir. Yıllar bu mekandan bir şey götürmemiş hep aynı standartta hizmet veriyor. İstanbul'un en iyilerinden...


Adres: Hüseyinağa, Duduodaları Sok. 15/B, 34435 Beyoğlu/İstanbul - Avrupa

Telefon: (0212) 292 70 97Şayan İşkembe
Ünlülerin işkembecisi olarak bilinen Şayan meşhur olmasının hakkını sonuna kadar hakediyor. Gayrettepe’de yer alan ünlü Şayan. Ahşap ağırlıklı bir mekan gece 2'den sonra burada her an bir veya birden fazla ünlüyü aynı anda görebilirsiniz. Pek çok işkembeci gibi 24 sat açık olan ve muadillerine oranla daha lüks bir işkembeci sayılan Şayan’da işkembe ve türevlerinin dışında; mercimek çorbası, tavuk şiş ve çöp şiş gibi ızgara seçenekleri mevcut.


Adres: Gayrettepe, Yıldız Posta Cad. Ayyıldız Sitesi No:28 D:46-47, 34349 Beşiktaş/İstanbul - Avrupa

Telefon: (0212) 211 30 89Apik İşkembe


apik işkembe ile ilgili görsel sonucu


Annelerimizin babalarımızın gençliklerinde çorba içtikleri tarih kokan bir mekandır. İşkembenin en bilinen ve prestijli markasıdır Apik İşkembe. En lezzetli işkembe ve tuzlama çorbalarını içebileceğiniz adreslerden biri de bu mekan. Bilmeyenlere de tavsiyem en kısa zamanda lezzetli ve temiz işkembe çorbası yada tuzlamasını tatmaları öneriyorum. Fiyatlara gelirsek evet biraz pahalı ama ben verdiği kaliteli hizmetten dolayı hakettiklerini düşünüyorum.


Adres: Evliya Çelebi, İstiklal Cd. No:79, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 235 71 23Lale İşkembecisi


lale işkembecisi ile ilgili görsel sonucu


Lale’nin müşteri kitlesi oldukça geniştir. 60’lı yıllardan bu zamana kadar çizgisinden hiçbir şey kaybetmeden günümüze başarıyla gelmeyi başaran Lale’nin Türkiye dışından Japonya’dan, Amerika’dan ve Ortadoğu ülkelerinden gelen müşterileri de vardır. Lale, menüsünde işkembe çorbası ve çeşitlerinin yanı sıra kendine özel;  nohutlu işkembe, yaprak ciğer gibi lezzetler yaratmıştır.Kömür ateşinde pişirilen özel yapım kokoreçler, tandırdan yeni çıkmış lokum gibi yumuşak kuzu başları, dumanı üzerinde tüten özel damar tuzlama, kelle paça da unutulmaması gereken tadlardır. 


Adres: Şehit Muhtar Mh., Tarlabaşı Blv. No:5, 34435 Beyoğlu/İstanbul

Telefon: (0212) 252 69 69Vip İşkembe Evi


vip işkembe evi bahçelievler ile ilgili görsel sonucu


2006 yılında Hacı Osman Yardımcı tarafından kurulmuş olan VİP İşkembe, Adnan kahveci Bulvarı üzerinde Bahçelievler’de bulunuyor. 100 kişilik bahçesinde son derece temiz ve kaliteli bir hizmet sunan VİP İşkembe’nin akşam saatlerinde oldukça yoğun olduğunu belirtmek gerekiyor. İşkembe çorbası ve tuzlaması rakiplerine fark atarak bu günlere gelmiş.


Adres: Adnan Kahveci Bulvarı No:88

Telefon: 0 (212) 442 66 50Sarıhan İşkembe


Sarıhanlar İşkembecisi ile ilgili görsel sonucu


Geleneksel lezzetin ustası olan Sarıhan İşkembe 1990 yılından günümüze damaklarda değişmez lezzetler arasında yer alıyor. Teknolojik donanımlara sahip alt yapısı, deneyimli ve güler yüzlü kadrosuyla Fatih Fındıkzade'de siz değerli müşterilerine hizmet vermekte. 


Adres: Haseki Sultan Mh., Kızılelma Cad., 34096 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 588 40 37Tarihi Haliç İşkembecisi


Tarihî Haliç İşkembecisi ile ilgili görsel sonucu


Bir iç mekan ve bir terastan oluşan, yüzü Haliç'e dönük, sahil şeridinin karşı kıyısında bulunan, 1938 yılında kurulmuş olan işkembecidir Tarihi Haliç İşkembecisi. En ufak bir siyah noktaya dahi rastlayamayacağınız işkembesini temizlik ve kalitesinden şüphe etmeden gönül rahatlığıyla içebilirsiniz; çünkü çorbalar müşterilerin beğenisine sunulmadan önce en az dört-beş elden geçerek temizleniyor ve pişiyor. Ciğer, kelle ve kebap dürümlerin de bulunduğu menüde tatlı olarak da sütlaç ve zerde var. Damar tuzlama ve şirden tuzlamayı mutlaka tatmalısınız.


Adres: Yavuz Sultan Selim, 34083 Fatih/İstanbul

Telefon: (0212) 534 94 14Kınacı İşkembe Salonu


kınacı işkembe ile ilgili görsel sonucu


Küçükçekmece, Cennet Mahallesinde bulunan çok meşhur bir işkembe salonu olan Kınacı İşkembe 2001 yılında bir aile şirketi olarak kurulmuştur. Ünü kadar sürdürdüğü istikrarlı gelişim felsefesiyle, güvenilir, öncü ve örnek gösterilen, kurumsal bir marka haline gelmiştir. Müşterilerine verilen önem ilkeleri doğrultusunda güvenilir ve hijyenik ortamda değişik tatlar sunmayı misyon edinmişler. Harika işkembesi de cabası...


Adres: Yeşilova, Kahramanlar Cad., 34295 Küçükçekmece/İstanbul

Telefon: (0212) 580 68 58Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11