X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

Hindistan Cevizi Yağını Türk Kahvesine Kattık!


Kahveye yağ eklemeyi ilk duyduğunuzda eminim yüzünüzdeki ifade kafa karışıklığı ile iğrenme arası bir şeydi.

Yani her gün tereyağlı veya hindistan cevizi yağlı kahve içen birini görmüyor insan! Özellikle de yediği her şeyden yağı ve kalorileri azaltmaya yönelmiş bir dünyada. Bu konsepte alışmak biraz zaman alabilir.
Ben de kısa bir süre önce o tüketicilerdendim. Hani yemek paketlerinin içindeki malzemelere bile bakmadan kalorisini analiz ederdim ve kalorisiz olanı alırdım.

Şimdi yaşım büyüyünce önceliklerim 'yağsız olmalı'dan 'sağlıklı olmalı'ya değişti. Artık biliyorum ki diyetinize yağ eklemek sizi şişmanlatmaz. Özellikle hindistan cevizi yağı metabolizmanızı hızlandırıyor ve kalori yakımını yükseltiyor.

Hindistan cevizi yağında diğer çoğu yağın aksine uzun zincirli yağ asidi değil orta zincirli yağ asitleri bulunuyor. Orta zincirli yağ asitleri uzun zincirli yağ asidinden daha farklı şekilde metabolize olur bu da metabolizmayı yükseltmeye yardımcı olur. Yapılan bir araştırmada, günde 1-2 yemek kaşığı orta zincirli yağ asidi (hindistan cevizi yağı gibi) yemenin, enerji yakımını % 5 oranında artırdığı gösterildi. Bu da günde 120 kaloriye eşdeğer.

Ama sağlık açısından faydalarından ziyade ben zaten 2 yıldır hindistan cevizi yağını kahveme ilave ediyorum. Çünkü tadı çok güzel.

Kahveyi yapış yapış yapmıyor. Tam tersi bal, tarçın ve vanilyayla süsleyince hindistan cevizi yağı kahveye zengin ve kremamsı bir kıvam veriyor. Koruyucu içermiyor! Yapay tatlandırıcı içermiyor! Sadece iki kaşık yağ ile siz de bu mucizeye tanık olun derim.


Kahvemde hindistan cevizi yağı sevmemin diğer nedenleri:


Soğuk süt veya krema eklemenin tersine hindistan cevizi yağı sıcak kahvemi soğutmuyor.

Aromasını sulandırmıyor. Kahvemi sert severim ve süt veya krema kahvemi sulandırabiliyor.

Hindistan cevizi yağı her yerde bulunabiliyor.

Sade kahve içmeye oranla kendimi daha uzun süre enerjik ve uyanık hissediyorum! Siz neden denemeyesiniz?Kaynak: http://yemek.mynet.com
Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11