X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

Künefe Severlerin Uğrak Adresleri

Güzel yenen bir yemeğin ardından aklına hemen Künefe gelen insanlarız hepimiz. Sıcacık tabağı, uzayan peyniri ile ağzı sulanmayan yoktur tabiki. Osmanlı döneminden günümüze olduğu gibi gelmiş. Peyniri özel, kadayıfı özel, şerbeti özel, pişirmesi özel... Başlı başına çok özel bir tatlıdır künefe...


Dünyanın ilk peynirli tatlısı olarak ta bilinir. Antakya'nın bir diğer adıyla Hatay'ın damak çatlatan pek çok lezzetinden en özelidir. Tel kadayıf, tereyağ, tuzsuz peynir ve şerbetten yapılan künefemiz kendi halkımız dahil pek çok yabancı turistin de fazlasıyla denemek istediği, sınırları ülkeyi aşmış, çok meşhur bir tatlı...


Gelin İstanbul'da yapılan en güzel nerede künefe yeriz? sorusuna birlikte yanıt bulalım.


Hatay Medeniyetler Sofrası

hatay medeniyetler sofrası künefe ile ilgili görsel sonucu


Taksimde, İstanbul'un kalbinde size Hatay'ın enfes mutfağını sunan, son derece şık ve zevkli bir yer. Ünlü Hatay sofrası, yemekleri, adetleri birebir yansıtılmış. Üstelik ürünleri memleketten geliyor. Hepsi yerinde yenmiş gibi. Fiyatları birazcık pahalı fakat büyük ve şık bir restoran. Misafirlerinizi, kalabalık toplantılarınızı, yabancı misafirlerinizi gönül rahatlığı ile buraya getirebilirsiniz. Künefesinin lezzetinden bahsetmeye bile gerek yok. Yemelere doyulmayan cinsten.


Adres: Katip Mustafa Çelebi Mah. İstiklal Cad. No : 39 - Beyoğlu/İstanbul 

Tel:  (212) 293-3131


Lezzet'i Şark Antep Sofrası

Lezzet'i Şark Antep Sofrası künefe ile ilgili görsel sonucu


Gelelim Eminönü'ne. Kesinlikle künefe için özel olarak gidilmesi gereken bir mekan. Közde pişen lezzetine doyum olmayan künefesinin dışında harika kebapları ve dürümleri de var. Çıtır çıtır kadayıfı, nefis Antep fıstığı ve şerbetiyle farkını gerçekten ortaya koymuş. Burası da kocaman bir restoran, kalabalık kesime hitap ediyor ve şık bir yer.


Adres: Rüstempaşa Mah. Hasırcılar Cad. No:52 Fatih/İstanbul

Tel: (212) 514-2763Hatay Sofrası

Hatay Sofrası künefe ile ilgili görsel sonucu


Şimdi sıra Küçükçemece'de... Burası son derece lokan ve hoş bir esnaf lokantası tadında. Lezzeti kıtaları aşmış derler ya aynen öyle. Hatay'ın birbirinden leziz ürünlerini yılların tecrübesi, büyük ustalarının ellerinde saklı. Büfe tarzı bir mekan. Öyle saatlerce oturayım keyif yapayım fırsatınız belki yok ama lezzeti size bunların hepsini unutturacak. Paket servisi de var. Sipariş verip dilediğiniz yerde yeme fırsatı da size bağlı artık.


Adres: Atatürk Mah. İkitelli Cad. No:51/A - Küçükçekmece/İstanbul 

Tel: (212) 693-9390


Öz Kilis Kebap

Öz Kilis Kebap künefe ile ilgili görsel sonucu


Kibarlaştıkça otantik mekanların sayısı azaldı diyenlere özel bir mekan burası. Eski lokantaların tadı, dokusu son derece özenle korunmuş ve birebir Kilis mutfağını yansıtıyor burası. Dekorundan fazla bir şey beklemeyin lakin bir künefesi var ki yemeyen bin pişman olur. Kesinlikle burayı deneyin hatta mekan o kadar beğeniliyor ki Sayın Vedat Milor bile bu lokantayı çok beğendiğini söyleyen bir methiye yazmış kendi sayfasında.


Adres: Akşemsettin Mah. Hırka-i Şerif Cad. Bedrettin Simavi Sok. No:5 - Fatih/İstanbul 

Tel: (212) 523-4457


Pim KaraköyHer köşesi fark edilmek ve fotoğraflanmak için bekleyen detaylarla dolu olan, bunun yanında, personelin güler yüzü, hızlı servisi, şık sunumları, kaliteli hizmeti, çeşitli enfes menüsüyle ve geleneksel lezzetlerin buluştuğu İstanbul'da Pim Karaköy hizmetinizde. Geleneksel lezzet demişken Künefe'yi de atlamamışlar. O kadar harika yapıyorlar ki buraya gelip künefe yemeden gitmek sizi sonrasında çok üzebilir bizden söylemesi :)


Adres: Kemankeş Karamustafa Paşa Mah.Kılıç Ali Paşa Mescidi Sok.No:18-22 - Beyoğlu/İstanbul

Tel: (212) 243-4446


Hatay Ekol Künefe

Hatay Ekol Künefe ile ilgili görsel sonucu


Ortalama bir künefenin çok üstünde bir künefesi var buranın. Hatta ilk kez yemiş gibi lezzetine şaşıracaksınız. Oldukça iddialılar bu konuda...

Hatay'dan getirilen bütün malzemeleri, Hatay usülü dilimli servisi, uzayıp giden peyniri, kaymağı, fıstığı ile tam bir enerji ve lezzet deposu oluyor kendileri. Mutlaka deneyiniz!


Adres: Hasanpaşa Mah. Fahrettin Gökay Cad. No: 59/A Kadıköy/İstanbul

Tel: 216 330-2313


Hataylı Kebap

Hataylı Kebap künefe ile ilgili görsel sonucu


Biraz da uzaktaki okurlarımıza hitap etmek amaçlı Tuzla'ya gittik. Bu lokasyonda en efsane künefeyi de sizin için keşfettik. Her malzemesi Hatay'dan gelen, bir nevi sizi Hatay'a götürecek küçük esnaf lokanta tarzı bir mekan. Künefesi tam anlamıyla tescilli Antakya Künefe'sini yansıtıyor. Çok lezzetli emin olabilirsiniz.


Adres: Cami Mah. İstasyon Cad. No:36/A - Tuzla/İstanbul

Tel: (216) 582-0767


Akdeniz Hatay Sofrası

Akdeniz Hatay Sofrası künefe ile ilgili görsel sonucu


Dedik ya seçenek bol, burası da Hatay mutfağını en iyi şekilde yansıtan çok meşhur bir restoran. Mide yakmayan son derece hafif bir künefe lezzeti yakalamışlar. Aynı orjinali gibi dilim dilim servis ediliyor. Arzu edilirse üzerine meyve ve yanına bir bardak süt te ilave ediliyor. Hem orjinalliğini korumuş hem de fark yaratmayı başarmışlar. Mutlaka denenesi...


Adres: İskenderpaşa Mah. Ahmediye Cad. No:44/a Fatih / İstanbul

Tel: 212 531-3333


Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11