X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

İstanbul'un En İyi Katmercileri

Katmer Antep'in en güzide tatlarından birisidir. Kahvaltıların baştacı, besleyici değeri ile de oldukça ağır bir tatlı gözleme olarak da düşünebiliriz. İncecik çekilmiş Antep fıstıkları, kaymağı, tereyağı ile buram buram yöresellik kokuyor.


Malumunuz asıl yerinden başka yerde yense oradaki tadı vermeyecek diye klişe bir düşünce hakim. İşte bu ön yargıları yıkacak, tamamen orjinal haliyle bizi buluşturan İstanbul'daki katmercileri araştırdık. Hiç bir tattan mahrum kalmayalım diye bizi düşünen düşünceli işletmecilerimize selam olsun diyerek başlıyoruz listemize...
Çanak Kebap & Katmer


İstanbul'da katmer yenilebilecek en güzel mekanların başında geliyor Çanak. Antep sofrasını, dokusunu, ambiyansını hiç bozmadan direkt koruyabilmiş. Kebaplarının da çok güzel olduğu söyleniyor lakin bir numaralı ürünü kesinlikle katmer. Üzerine isteğe göre kaymaklı dondurma ile servis ediliyor.


Adres: Acıbadem, 34718 Kadıköy/İstanbul

Tel: (0216) 325 2234
Köşkeroğlu Katmer

Gaziantep katmerine en yakın katmeri burada yedim insan sayısı oldukça fazla. Beyoğlu'na Antep'i getirmişler resmen. Oldukça ilgi gören ve revaçta olan bir restoran burası. Kesinlikle katmeri denenmeli. Sımsıcak geliyor, fıstıkla kaymağın ağızda buluşmasıyla şölene dönüşen bir lezzet patlaması yaşayacaksınız.


Adres: Mumhane Cad. No:2 D:2, Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 243 1591

Develi Katmer

Katmeri, bol fıstığı ve kaymağı ile en güzel katmer yapan mekanlar içinde öne çıkmış bir diğer mekan ise Develi. İşletmecilerinin Antep'li olduklarını söylememize gerek yok sanıyorum. Burası da harika katmer yapıyor. Genelde sabah kahvaltısı ürünü olarak tercih edenlere yanında çay servisi de sunuyorlar. Rüya gibi bir kahvaltı için Develi'ye muhakkak uğrayın.


Adres: Tahtakale, Hasırcılar Cd. No:37, 34116 İstanbul/Fatih

Tel: (0212) 512 1261

Kilikya

Aslında burası Kilis mutfağının incisi Künefe bazlı bir tatlıcı lakin yörenin diğer meşhur tatlısı katmerin de hakkını ziyadesiyle vermişler. Bol malzemesi ile göz dolduruyor. 


Adres: Armağanevler Mahallesi, Mithatpaşa Caddesi, No 235, Ümraniye, İstanbul

Tel: (0216) 328 2324

Dürümcü Emmi

Sabah kahvaltısını geç yapmayı sevenler için Kadıköy'de muazzam bir mekan. Asıl işi dürüm lakin yan ürünü dürümünü geçmiş durumda. Sadece katmer yemek için gelenler kapıda kuyruk oluşturuyor o derece leziz yapıyorlar. Mutlaka deneyiniz.


Adres: Hasanpaşa, 34722 Kadıköy/İstanbul

Tel: (0216) 330 9556

Antep Katmer Kahke

Güngören'de kebap sonrası bir katmer yiyelim diyenler buraya. Hem malzemesi bol, hem porsiyonu bir hayli büyük, hem de fiyatları oldukça makul bir mekan. Bir porsiyon katmeri üç kişiyi doyuracak cinsten iddialı ve çok lezzetli. 


Adres: Merkez Mah. Aydınlar Sok. No:10 Güngören / İstanbul

Tel: (212)436-98-49

Görkem Kilis Sofrası

Kilis'in meşhur kahvaltı sofrasını İstanbul'da yaşatan mekanın en güzide ürünü şüphesiz katmeri. Her giden bayılıyor, mutlaka deneyin diyorlar. Kilis kültürünü, güler yüzlü hizmetini ve sıcacık taze taze sunduğu katmeri ile göz bebeğiniz olacak.


Adres: Şenlikköy, 34153 Bakırköy/İstanbul

Tel: (0212) 663 2894

Çiya Sofrası

Yöresel lezzetler deyince akla gelen mekanlardan biridir Çiya. Özellikle turistlerin uğrak yeri. Burada Türk mutfağını A'dan Z'ye bulabilirsiniz. Hepsinde çok başarılılar lakin Çiya'da en güzel şey ne derseniz herkesin cevabı muhakkak katmer olacaktır. Çok beğeniliyor. Siz de gidin, deneyin derim.


Adres: Caferağa, Güneşli Bahçe Sk. No:43, Kadikoy/İstanbul

Tel: (0216) 330 3190

Köşkeroğlu Kebap & Baklava

Bu katmer insanı cennette hissettirir mottosu çok yaygın bu mekanda. Herkesin dilinde bir katmer. Yemezseniz çok pişman olursunuz diyorlar. Çok fazla haklılar, yiyen katmere müptela oluyor adeta hele kebabın üzerine yendi mi...


Adres: Mumhane Cad. No:2 D:2, Beyoğlu/İstanbul

Tel: (0212) 243 1591

Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11