X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

İstanbul'da En İyi Döner Yapan Yerler

Geçmişi 150 yıl öncesine dayanan köklü bir geçmişi olan; Dünya'ya mal olmuş, bizimle adeta özdeşleşmiş dönerimizi en güzel yapan yerleri araştırdık sizin için. Döner; kuzu ve ya tavuk etinden yapılan ve herkes tarafından bilinen en pratik ve besleyici yemektir. Bugün ne yesek sorusunun bıkılmadan cevap verilen tek öğünüdür. Her gün yense gık denmez. Hepimiz hastasıyız. Fast-Food değildir asla bir kere. Kömür ateşinde ağır ağır döne döne pişer.  Malum etin de hem kalitelisi ve ucuzu pek bir araya gelmiyor. Kalitesi ve fiyat oranı çok uyumlu en güzel döner yapan mekanları gelin birlikte keşfedelim.
Bayramoğlu Döner


Bayramoğlu Döner ile ilgili görsel sonucu


Dönerinin lezzeti dillere destan olmuş, İstanbul'un en güzel dönerinin yapıldığını iddia eden insanlarla dolu bir mekan düşünün. Akın akın geliyorlar, efsane tandırda pişen lavaşı ve özel közde döneri ile farkını son derece açmış. Çok kalabalık olmasına rağmen çok ta hızlı servisi var. Kısaca denemediyseniz burayı mutlaka deneyin derim. Sadece döner satıyorlar, en iyisini hem de...


Adres: Rüzgarlı Bahçe, Seyfi Baba Sk. No:2, Kavacık / Beykoz/İstanbul

Tel: (0216) 413 0045Döner-Chi


Döner-Chi ile ilgili görsel sonucu


Neredeyse İstanbul'un her semtinde bulabileceğiniz. Kalitesini kanıtlamış ve insanların oldukça rağbet ettiği bir mekan burası. Bayisi çok olmasına rağmen titizlikle seçtiği ve eğittiği bayi sahiplerine aynı kalitede bir hizmet vermeyi kendilerine misyon edinmiş. Hepsi aynı standart ve kalitede üstelik çok lezzetli. Dönerden başka alternatif olarak kumpir de bulabilirsiniz, onu da çok öven var bizden söylemesi.


Adres: Taşdelen, Turgut Özal Bulv/mevlana Sok. Kardiyum Alışveriş Merkezi No:127 D:312, 34782 Çekmeköy/İstanbul

Tel:  (0216) 484 4333Dönerci Ali Engin Usta


Dönerci Ali Ergin Usta ile ilgili görsel sonucu


Lokal kendine has mekanlara oldum olası hayran olmuşumdur. İşte tam da bahsettiğim yerlerden biri de burası! Ali Usta öyle bir döner yapıyor ki parmaklarınızı yemeniz işten bile değil. Fiyatları da oldukça uygun. Mutlaka denenmeli!


Adres:  Terazidere Mah. Esenler Cad. No:133 - Bayrampaşa/İstanbul 

Tel:  (212) 565-5781


Dönerci Cemal Usta


Dönerci Cemal Usta ile ilgili görsel sonucu


Pilav üstü döneri, lavaş içi döneri, İskender'i hepsi ayrı ayrı denenesi Ataşehir'in göz bebeği, öğün kurtaranı Cemal Usta'nın dönerini muhakkat tatmanız gerek. Müdavimleri çok, yetişin de size de kalsın :)


Adres: İçerenköy Mah. Kayışdağı Cad. No:80- Ataşehir/İstanbul

Tel: (216) 657-2020


Bursa Kebap Evi


Bursa Kebap Evi döner ile ilgili görsel sonucuKüçükbakkalköy Brandiun Avm'nin üst katında yer alıyor ama siz kendinizi Bursa'da İskender yiyormuş gibi hissediyorsunuz. Yağından etine kadar hepsi özenle seçilmiş yayla hayvanlarından özel olarak üretiliyor. Meşhur İskender'i yemek için taa Bursalara gitmeye gerek yok diyen bir mekan. Zaten Bursa bayisinin şubesi, her şeyi aynı, yeri farklı :)


Adres: Küçükbakkalköy Mah. Dudulluyolu Cad. Brandium AVM Kat 2 No: 23-25 - Ataşehir/İstanbul 

Tel:  (216) 573-3416


Beyoğlu Halk Döner


Beyoğlu Halk Döner ile ilgili görsel sonucu


Yabancıların aşina olduğu döneri tam da yerinde yemek isteyenler burayı tercih ediyor. Turist akını var küçücük büfede, hepsi de çok mutlu. Tabiki 7'den 70'e herkesin mutlaka bir gün uğradığı bir mekan. Adı gibi halktan, fiyatları oldukça uygun. Öğrenciler düşünülmüş hep, içerisinde ev yemekleri bile var. Kalite, hijyen ve süper lezzet hepsi bir yerde.


Adres: Bakırköy Merkez Mah. Fahri Korutürk Cad. No: 1 - Bakırköy/İstanbul 

Tel: (212) 570-2727Tatar Salim Döner Lokantası

Tatar Salim Döner Lokantası ile ilgili görsel sonucu


Etle rakı Tatar'ın hakkı diye bir söz vardır. Etin en iyisini, en lezzetlisini Tatarlar bilir. Yıllarca bozkırda yaşayıp hayvancılık yapan atalarının bilgeliğini almış Salim Usta da. Ayranı da manda yoğurdundan. Her şeyi o kadar özel ve güzel, sizin için özenle seçilmiş. Dönerin efsaneliğini gölgeleyen diğer lezzeti de turşuları. Çok beğenenler var mutlaka deneyin efendim.


Adres: Küçükbakkalköy Mah. Atilla İlhan Cad. No: 4 , Ataşehir - İstanbul 

Tel: (216) 408-2626Bosphorus Döner Evi

Bosphorus Döner Evi ile ilgili görsel sonucu


Arnavut kaldırımlı, şirin mi şirin bir sokağın içinde konumlanmış bu küçücük dükkan çıkan dev lezzetlere inanamayacaksınız! Arnavutköy'ün göz bebeği adeta. Her dönerci gibi değil, farklı bir tat var dönerde ve çok lezzetli, sizi bir daha bir daha buraya geitiyor. Meslek sırrı diyorlar söylemiyorlar formüllerini. O zaman ne yapalım oraya gidip yiyeceğiz artık diyerek avunuyoruz ve güzel bahaneye sığınıyoruz.


Adres: Arnavutköy Mah. Beyazgül Sok. No:8 - Beşiktaş/ İstanbul 

Tel: (212) 287-1140

Döner Bank

Döner Bank ile ilgili görsel sonucu


Yediğim en güzel dönerler arasında diyor her giden. E tabiki onu da bu listeye almamak haksızlık olurdu. Döner bankası burası gerçekten ismi gibi... Dönerin her çeşidini itina ile yapıyorlar. Dana kuzu karışık olan eti ile lezzet farkını ortaya koymuş. Temiz, kaliteli ve uygun fiyatıyla döner severlerin uğrak adresi burası. Mutlaka siz de deneyin.


Adres:  Fetihtepe Mah. Fatih Sultan Cad. No : 111 Beyoğlu / İstanbul 

Tel:  (212) 256-0508


Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11