X
MenümNette Android
X
MenümNette iOS

Listeler

En İyi Mekanlar

Cihan Derya Balık

İstanbul / Bahçelievler

Ozii Cafe

İstanbul / Beyoğlu

Dönerci Ali Engin Usta

İstanbul / Bayrampaşa

0 Yorum

İstanbul'da Bisiklet Sürülecek Yerler

Çağımızın vebası gibi olan bu trafik artık hepimizin canına tak ettirdi. Sosyal medyada da bisiklet sürmeyi destekleyici bir sürü kampanyalara her gün birisi daha ekleniyor. 


Hem sağlıklı hem çevre dostu hem de trafikte rahat ilerlemeyi sağlayan icat harikası bisikletlerimizi alıp sürecek yeterli donanıma sahip bir alan bulmamız çok zor. Her yer araba yığını ve trafikte bunu yapabilecek imkanımız ne yazık ki çok kısıtlı. Biz de hafta sonu etkinliği için bisiklet sürmek isteyenlere doğa içinde mis gibi yerler öneriyoruz. Buyrun listeye...


Polonezköy


polonezköy ile ilgili görsel sonucu


Harika doğası, mis gibi havası ve bisiklet sürmeye el verişli parkurlarıyla dikkat çekiyor. 5 kmlik parkurun sonunda sırt çantanıza da piknik malzemeleri koydunuz mu dinlenmek için harika piknik alanları da mevcut...


Belgrad Ormanı


belgrad ormanı ile ilgili görsel sonucu


Yürüyüş alanlarıyla nam salmış Belgrad Ormanı bisiklet sürmek için de harika olanaklara sahip. Mis gibi havası var. Kötü enerjinizi atıp yenilenmeniz için burada bir haftasonu geçirmeniz şart. Üstelik şehir içinde olması tercih edilebilir olması açısından son derece makul.


Fenerbahçe


pendik fenerbahçe parkı ile ilgili görsel sonucu


Pendik'te bulunan Fenerbahçe parkı da bisiklet sürmek için harika parkurlardan biri. Fakat havaların güzellleşmesiyle biraz kalabalık oluyor. Artı özelliği ise harika bir deniz manzarasına da sahip. Bizim önerimiz bir vakit ayırıp haftaiçi buranın tadını çıkarmak.


Florya


florya ormanı ile ilgili görsel sonucu


Sahil boyunca uzanan mis gibi ağaçlarla süslü bu doğa harikası parkurda çok şık vakitler geçireceğine eminim. Seyrek te olsa bisikletliler için levhalar bile konulmuş. Bu sürüşten çok keyif alacaksınız.


Büyükada


büyükada ile ilgili görsel sonucu


Hepimizin hayran olduğu Büyükada'yı atlamak olmaz. Vapura binip gidip bu güzel adanın tarihi dokusunu bir de bisikletle deneyin. Hatta bisikletini oralara kadar taşımaya üşenenler için pek çok noktada bisiklet kiralamak mümkün. Size tavsiyem turistler çok bastırmadan Mart-Nisan gibi gitmeniz. Hem çok kalabalık olmuyor hem de kavurucu güneş sizi rahatsız etmiyor. Mis gibi begonya kokularıyla baharı karşılıyorsunuz.


Listelere yalnızca üyelerimiz yorum yapabilir. Sizde ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.
Zaten üye misiniz? Giriş yapmak için tıklayın!

İşletmenin de MenümNette'de olmasını ister misin?

bilgi@menumnette.com +90 850 885 22 11